Loading
LOADING

Karaliaus Mindaugo prospekte – miestiečiams sukurta nauja viešoji erdvė

image title

Pasibaigus karantinui kauniečiai ir miesto svečiai laiką galės leisti naujoje viešojoje erdvėje – S. Daukanto gatvės ir Karaliaus Mindaugo prospekto sankirtoje šalia pėsčiųjų tilto į Nemuno salą įrengtas jaukus skveras. Skverą įrengė darnios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“. Į 0,2 ha ploto šiuo metu nenaudojamos žaliosios erdvės sutvarkymą buvo investuota apie 211 tūkst. eurų.

Formuojant atvirą rekreacinę erdvę sklype buvo nutiesti pėsčiųjų takai, įrengti betoniniai parko suoliukai ir amfiteatrinės terasos pasisėdėjimui. Taip pat pasirūpinta elegantišku parko apšvietimu ir moderniomis požeminėmis šiukšliadėžėmis. Likęs sklypo plotas apželdintas. Naujajame skverelyje išsaugoti visi šiuo metu jo teritorijoje esantys medžiai.

„Miesto plėtros darbai nesustoja, todėl kauniečių gyvenimui grįžus į įprastą ritmą jų laukia nauja jauki ir patogi žalioji erdvė poilsiui. Nemuno krantinėje pastaraisiais metais susiformavęs verslo kvartalas davė impulsą šios Kauno dalies atgimimui, pritraukė į ją didesnius gyventojų srautus, o kartu lėmė viešųjų erdvių infrastruktūros plėtros poreikį. Sutvarkyta žalioji erdvė šalia S. Daukanto tilto taps naująjį krantinės urbanistinį kraštovaizdį užbaigiančiu akcentu“, – sako bendrovės „YIT Lietuva“ generalinis direktorius Kęstutis Vanagas.

Įrengiant skverą pietrytinėje sklypo dalyje nuo Karmelitų gatvės link Karaliaus Mindaugo prospekto yra nutiestas platėjantis betoninis takas su apskritomis erdvėmis medžiams. Tako išplatėjimo suformuotoje aikštelėje įvairiomis kryptimis išdėstyti 9 jaukūs parko suoliukai. Aikštelėje tarp suoliukų ir medžių įrengti aukšti modernūs parko šviestuvai.

Likusioje skvero dalyje yra trys susikertantys bazalto trinkelių takai pėstiesiems. Tarp jų žaliajame plote įrengti trys betoniniai pusapskritimio formos amfiteatrai.

Skverą suprojektavo architektų biuras „G. Natkevičius ir partneriai“. Įrengus skverą jo priežiūrą perėmė Kauno miesto savivaldybė. Naujoji viešoji erdvė Kauno miesto gyventojams ir svečiams įrengta šalia Karaliaus Mindaugo prospekte iškilusio 6 tūkst. kv. m ploto A klasės biurų centro SQVERAS.